Edirne Haber – medya22.com

Zati Yörüker Mezarı Başında Anıldı

Keşan’ın Merhum belediye başkanlarından H. Zati Yörüker, ölümünün 22. yıldönümünde 3 Şubat 2019 Pazar günü mezarı başında anıldı.

Reklam
Zati Yörüker Mezarı Başında Anıldı

Keşan’ın Merhum belediye başkanlarından H. Zati Yörüker, ölümünün 22. yıldönümünde 3 Şubat 2019 Pazar günü mezarı başında anıldı.

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen tören, saat 14.00 sıralarında başladı ve Yörüker’ in Asri Mezarlık’ ta bulunan mezarı başında gerçekleştirildi.

Törene; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Belediye Başkan yardımcıları; Salim Şevik ve Cengizhan Aktan, Belediye Meclis üyeleri; Feridun Tümer, Mitat Beyazoğlu, Ahmet Çinku, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı,  Yörüker Ailesi ile Yörüker’in sevenleri katıldı.

Mezara çelenklerin sunulması, Emekli İmam Hatip Emin Ertekin tarafından dualar okunmasının ardından anma töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “Belediye Başkanlığım boyunca Merhum Belediye Başkanlarımızı anmayı gelenek haline getirdik.  Bugün Keşan’a uzun yıllar belediye başkanı olarak hizmet etmiş Zati Yörüker’i  anmak için toplandık. Şu anki belediye başkanı olarak Keşan halkı adına kendisine Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ailesine ve yakınlarına uzun ömürler diliyorum. Dünya geçici, hepimizin geleceği son durak burası. İnsanın arkasında yaptıkları kalır. Hepimize hizmetlerinden dolayı ölümünden sonra böyle anılmak nasip etsin.” dedi.

Yörüker Ailesi adına konuşan Kadir Yörüker de bu günde kendilerini yalnız bırakmayan, başkanlığı boyunca anma törenleriyle ailesini onurlandıran ve bu anma törenini gerçekleştiren Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’a ve törene katılanlara teşekkür etti.

Törene katılanlar daha sonra Başkan Özcan tarafından Asri Mezarlık’ta açılan ilave mezar alanlarıyla ilgili bilgilendirildi.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ