Edirne Haber – medya22.com

Vefa Lisesi Öğrencilerinden Keşan Belediyesine ziyaret

İstanbul Vefa Lisesi yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir grup 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ettiler.

Reklam
Vefa Lisesi Öğrencilerinden Keşan Belediyesine ziyaret

İstanbul Vefa Lisesi yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir grup 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret ettiler.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun kızı Sude Helvacıoğlu’nun da eğitim gördüğü Vefa Lisesi’nın Müdür Yardımcısı Ahmet Kazanasmaz, Okul Aile Birliği Başkanı Nazmiye Kara, İngilizce Öğretmeni Betül Karanfil Göl ve Coğrafya Öğretmeni Salice Özgü Cengiz ile bir grup öğrenci ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, saat 11.00 sıralarında Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Helvacıoğlu, ziyaret nedeniyle Vefa Lisesi yöneticileri, öğretmenleri, okul aile birliği ve öğrencilerine teşekkür ederek, “Vefa Lisesi olarak Keşan daki İnönü İlköğretim Okulu ve Mecidiye Ortaokulumuz ile kardeş okul projesini geliştirmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu okullarımıza çeşitli katkılarda bulunacaksınız. Bizler de Keşan Belediye Başkanlığı ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projede her zaman yanınızda olacağız. Bizler de belediyeciliğin eğitim ayağını genişletmemiz lazım. Çünkü bir ülke eğitimi ile öne çıkacak. Eğitim olmazsa geri gideriz ve durağanlık başlar. Bizim de Ulu Önder Atatürk’ümüze  borcumuz varsa Cumhuriyetimizin 100.yılına iyi bir nesil hazırlamamız gerekiyor. Biz de bu yolda görevimizi yapacağız. Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Böylelikle ülkemizi daha ileriye taşıyacağız. Bu ülkeyi sahipsizliğe götürmek isteyenler var, ülkeyi geriye götürmek isteyenler var. Çıkarcılar dünyanın çeşitli yerlerinde ve ülkelerinde bir sürü karışıklıklar meydana getiriyorlar. Hep az gelişmiş ülkelerde bu tür karışıklıklar yaşanıyor. Sıranın Türkiye’ye gelmemesi için bu ülkeye sahip çıkmalıyız, çıkmak zorundayız. Türklüğümüzü sakın unutmayalım. Gece gündüz çalışmak zorundayız. Ben de size bir ağabeyeniz belediye başkanı amcanız olarak bu önerilerde bulunuyorum” dedi.

Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet belediyeden ayrılarak İnönü İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettiler ve burada öğrencilerle buluşarak çeşitli yardımlarda bulundular ve kardeş okul olarak bundan sonra da kendilerine çeşitli katkılarda bulunacaklarını belirttiler.

Vefa Lisesi öğrencileri ayrıca Mecidiye Ortaokulu’nu da ziyaret ederek öğrencilerle görüştüler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ