Edirne Haber – medya22.com

Musabeyli Köyü Korusunda Temizlik ve Pikniğe Davet!

Sevgili Çevre Dostları,

Reklam
Musabeyli Köyü Korusunda Temizlik ve Pikniğe Davet!

Sevgili Çevre Dostları,

Sizleri, 10 Şubat 2019 Pazar günü, Musabeyli Köyü Korusunda, muhtar ve köyde yaşayan halkımız ile birlikte yapacağımız Temizlik ve Piknik Etkinliğine davet ediyoruz.

Musabeyli Köyü Korusu ne yazık ki çöplerle dolu. Bu çöplerin arasında plastik poşetler, pet şişeler, sigara izmaritleri, doğaya atılmaması gereken torbalar hatta bebek bezleri var. Ne yazık ki bazı insanlar çöpleri hiç düşünmeden bu güzel alanlara atıyor. Onları çöp atmamaları için birlikte uyarmamız gerekiyor. Daha temiz bir dünyada yaşamak istediğimizi göstermemiz gerekiyor. Musabeyli Köyü’nde yapılacak bu temizliğe hep birlikte destek olalım.

Haydi, bunu 10 Şubat Pazar günü birlikte yapalım. Musabeyli Korusunu daha temiz görmek için birlikte çalışalım. Eğer Musabeyli’ye gelemezseniz birçok farklı yerde bu etkinliğe destek olabilirsiniz. Kendi başınıza ya da gruplar oluşturarak, nehir kenarlarında, sokağınızda, sitenizde daha temiz bir çevre istediğinizi göstermek için temizlik yapabilirsiniz. Bu temizlik etkinliğini arkadaşımıza, akrabalarımıza ya da komşularımıza haber verelim, çevremize duyuralım.

Musabeyli Köyü Korusu Temizlik ve Piknik Etkinliği için, ailelerimizle birlikte, piknik sepetlerimizi de alarak, Saat:11:00’de köy meydanında toplanacağız. Kullanılmış torbaları ve eldivenlerimizi yanımızda getireceğiz. Hep birlikte koruya gideceğiz. Koruda gördüğümüz plastik poşetleri, pet şişeleri, sigara izmaritlerini, şişe kapaklarını, doğaya atılmaması gereken her şeyi toplamaya çalışacağız.

Bugün yapacağımız 1-2 saatlik bir çalışma ile, Musabeyli Köyü Korusu’nu kirleten kişilere şunu hatırlatmak istiyoruz: Doğayı korumak, temiz tutmak hepimizin görevidir. Bazı insanlar doğaya ve sokaklara çöp atmamak gerektiğinin farkına varmalıdır. 

Kardeşim piknik yaptığında çöpünü doğaya atma. Yanında götür. Uygun yere bırak. Bunu umuyor, diliyor ve bekliyoruz.

Haydi; 10 Şubat Pazar Günü Saat 11:00 de, Musabeyli Köyü Korusu’nu temizlemek için birlikte çalışalım!

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ