Edirne Haber – medya22.com

Kılıçdaroğlu, Edirneli Kadınlar İle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Münasebetiyle Edirne’ye gelerek Edirneli kadınlarla bir araya geldi.

Reklam
Kılıçdaroğlu, Edirneli Kadınlar İle Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Münasebetiyle Edirne’ye gelerek Edirneli kadınlarla bir araya geldi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda ki toplantıya,  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan, Partililer ve Edirneli kadınlar katıldı.

Kırsalın Doğal Pazarı Girişimci Kadınlarında katıldığı ve onları temsilen bir kadının da konuşma yaptığı toplantıya katılım fazla olunca salonun yetersiz kaldığı gözlendi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan’ da birer konuşma yaptılar. Edirne Belediye Başkanı ve Başkan adayı Recep Gürkan konuşmasında Edirne’de kadınların erkeklerin önünde olduğuna, Belediye Meclisi ve il Genel Meclisi sıralamalarında kadınların erkeklerin önünde yer aldıklarına vurgu yaptı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na 31 Mart seçimlerinde % 75 in üzerinde oy alacaklarının sözünü verdi.

Konuşmasının başında Cumhuriyetin bir kadın devrimi olduğunun altını çizen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının büyük bir bölümünü ekonomiye ayırdı. İşsiz sayısının 7 milyonu aştığına, 1000 kişilik geçici işçi kadrosu için 40 binin üzerinde başvuru yapıldığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu özetle; ” 6 milyon 700 bin kişi asgari ücretle geçiniyor. Asgari ücretin altında geliri olan 1 milyon 800 bin kişi var. Bunları söyleyince Bay Kemal oluyorum. Ben halkın içindeyim. Saray meraklısı da değilim” diye konuştu, Belediye Başkanlarından da halka eşit hizmet vermelerini istedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ