Edirne Haber – medya22.com

Keşan Belediye Meclisinin Mayıs Ayı ilk oturumu gerçekleştirildi

Keşan Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu 2 Mayıs 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Reklam
Keşan Belediye Meclisinin Mayıs Ayı ilk oturumu gerçekleştirildi

Keşan Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu 2 Mayıs 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 15.00’de başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi ve Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda ilk olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile CHP Grubu’ndan gelen önergeler gündeme ilave edildi.

Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Keşan Belediyesi’nin 2018 Yılı Kesin Hesabının Meclisçe görüşülmesi maddesi 2. Oturum’da görüşülmek üzere oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Toplantı, Keşan Belediyesi Personel Ltd.Şti.’deki müdürlük yetkisinin geçmiş dönem Belediye Başkanı Mehmet Özcan’dan kaldırılarak Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na verilmesi hususunun meclisçe görüşülmesi ile sürdü. Bu madde oybirliği ile kabul edildi.

Keşan Belediyesi ile Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılacak olan Ortak İşbirliği Protokolü için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi hususunu da Meclis oybirliği ile kabul etti.

Toplantı, İlçemizde Elektronik Denetleme Sistemi kurulması ve bu konuda ilgili kurumlarla protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ile sürdü. Bu madde hakkında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Polis İlyas Canki ve Ulaşım Hizmetleri Bürosu yetkilisi Raif Uysal Meclis’e bilgilendirmede bulundu.

Uygulamaya geçirilmesi planlanan sistemin ceza yazılmasından ziyade hız koridoru oluşturarak, bu koridordaki ortalama hızın hesaplanmasını içerdiğini anlatan Başkan Helvacıoğlu, “Bu uygulama sayesinde araçlar yavaşlama mecburiyeti içinde olacakları için kazaların önüne geçilecek. Bu sistemde gelir elde edilmesi en son aşamada düşündüğümüz şey. Araçlar bölgemizden geçerken yavaşlayacakları için söz konusu güzergahlarda bulunan iş yerlerimizden de alışveriş yaparak ticarete katkıları olacak.” dedi.

Konu hakkında başta maliyet hesabı yapılması olmak üzere detaylı araştırma yapılması için oybirliği ile komisyon kurulması kararı alındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ