Edirne Haber – medya22.com

Gegeoğlu’nun Kanserle Mücadele Günü Mesajı

“Bugün çağımızın korkulu rüyası “KANSER ” le mücadele günü.

Reklam
Gegeoğlu’nun Kanserle Mücadele Günü Mesajı

“Bugün çağımızın korkulu rüyası “KANSER ” le mücadele günü.

Bu konuda en sevindirici olan son zamanlarda birden çok tetikleyici sebepten dolayı ciddi bir artış gösteren kanser hastalığı için sağlık kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları artarak devam etmesidir.

Yoksulluk sınırının azalmak yerine artışı, buna bağlı beslenme bozukluğu,kalitesiz yaşam, mutsuz insan modelleri, üretimin doğal ve organik ayağının adeta engellenir olma hali bu hastalığın giderek artış göstermesinin en belirgin sebeplerinden bazılarıdır.

Sağlıklı ve mutlu insanların yaşadıkları ülkelerde bu hastalığın görülme oranı bu yüzden çok azdır.

Ayrıca ülkemizde hastalığın tedavi edilme  süresi, uzun vadeli- yorucu-ve masraflıdır. Ülkemizde bu hastalığın tedavi masrafları, her ne kadar devlet tarafından karşılanıyor olan kısımları olsa da hastanın payına düşen kısımlar oldukça fazladır.

” Dünya Kanser Gününde”; öncelikle herkesin sağlıklı ve mutlu olduğu/ yaşanılası bir dünyada olmasını diliyor, bütün herşeyde olduğu gibi bununla da mücadele için elimizden geleni yapmamız gerektiğinin bir kez daha altını çiziyor ve bu hastalığın pençesindeki herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Saygı ve sevgilerimle”

Çiğdem Gegeoğlu

CHP EDİRNE İL KADIN KOLLARI BAŞKANI

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ