Edirne Haber – medya22.com

ESTAB Başkanlığı’na Süleyman Gürsel Paçaman Seçildi

Edirne Saros Turizm Altayapı Hizmet Birliği (ESTAB)’nin Meclis Toplantısı 10 Mayıs 2019 Cuma günü yapıldı.

Reklam
ESTAB Başkanlığı’na Süleyman Gürsel Paçaman Seçildi

Edirne Saros Turizm Altayapı Hizmet Birliği (ESTAB)’nin Meclis Toplantısı 10 Mayıs 2019 Cuma günü yapıldı.

15 delegeden 12 delegenin katıldığı ve saat 15.00’de Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile gerçekleşen toplantı en yaşlı üye Erdoğan Gümülcineli başkanlığında başladı.

Toplantıya geçilmeden önce söz alan Hotel Sahiplerinden Ethem Toptani ve Cüneyt Yüksekdağ, ESTAB’tan ayrılmak istediklerini ve bu birliğin kendilerine hizmet anlamında yeteri kadar çalışmadığını beyan ettiler.

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin de ESTAB yönetimine talip olanların siyasi güce sahip olarak buraya aday olduklarını ama esasen bu işin içinde olanları da birlikte söz sahibi olması gerektiğini ama bunun mümkün olmadığını beyan etti.

Gümülcineli de burada görüştüğü Toptani ve Yüksekdağ’ın görev almak istemediklerini dile getirdi.

Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Gümülcineli, ESTAB’ın önemli projelere imza attığını ve turizm anlamında çok önemli olduğunu dile getirdi.

Gümülcineli’den sonra konuşan Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin de,ESTAB  Meclisi’nin hayırlı olmasını dileyerek, “Hotelci arkadaşlarla yaptığımız görüşmede ESTAB’ın yeteri kadar istişarelerde bulunmadığını ve kendilerine çok anlamda bir katkısı olmadıklarını belirterek birlikten ayrılmak istediklerini söylediler. Bu konuda yaşanan bu eksikliğin çözülmesi gerekir” dedi.

Daha sonra 2.madde de Birlik Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Birlik Başkanlığı için Süleyman Gürsel Paçaman aday oldu. Yapılan oylama ile Paçaman 11 oyla oybirliği ile ESTAB  Başkanı seçildi.

Birlik Başkanı seçiminden sonra Gümülcineli yerini Birlik Başkanı seçilen Süleyman Gürsel Paçaman’a bıraktı

3.madde de Birlik Başkan 1.Vekilliğine 8 oyla Sezgin Gündoğdu ve Birlik Başkan 2.Vekilliği’ne  10 oyla Olcay Soran oyçokluğu  ile seçildi.

4.madde de Birlik Asil Katip Üyeliklerine 9 oyla Erdinç Can 8 oyla Olcay Soran oyçokluğu seçildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ