Edirne Haber – medya22.com

Erol Dübek: “Büyük bir farkla Belediye Başkanı seçileceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi Meriç Belediye Başkan Adayı Erol Dübek, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Meriç halkının teveccühü ile ve büyük bir farkla yeniden Belediye Başkanı seçileceği iddiasında bulundu.

Reklam
Erol Dübek: “Büyük bir farkla Belediye Başkanı seçileceğim”

Cumhuriyet Halk Partisi Meriç Belediye Başkan Adayı Erol Dübek, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Meriç halkının teveccühü ile ve büyük bir farkla yeniden Belediye Başkanı seçileceği iddiasında bulundu.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Senih Yurdatapan’a seçimlere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Erol Dübek, “Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimde Meriç halkının bütün sorunları şahsım ve Belediye personeli tarafından güler yüzle dinlenecek ve bu sorunlara ivedilikle çözüm bulunacaktır” dedi.

CHP Adayı Dübek, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Meriç İlçemde 3 dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Yeniden aday olmamın başlıca nedeni halkımın bana olan baskısı ve partimin benim adaylığımla ilgili ısrarcı olması, Meriç halkının aksilikleri görerek benim yanımda olmasındandır. Geçmiş 5 sene içerisinde ilçemde kayıplar çok fazla. Biz muhalefet partili bir Belediye olmamıza rağmen sadece 54 günde Trakya Üniversitesi Yapı Dairesinin yapmış olduğu tadilat projesine göre Üniversiteye Bağlı olarak Meriç Yüksek Okulunu açtık. 28 Öğrenci ile eğitime başlayan okulumuz, maalesef ki 8 sene eğitimden sonra öğrenci sayısı 214 e ulaşmasına rağmen ve gayet başarılı bir durumda iken yerel yöneticilerin ilgisizliğinden dolayı kapandı. Ve adliyemiz kapandı. Adliyenin kapanması halkımıza yapılan bir haksızlıktır. Sabah Adliye işlemleri için buradan giden vatandaşlarımız akşam saatlerine kadar Uzunköprü Adliyesinde beklemek zorunda kalıyor, geç vakitlerde duruşmalara çıkıyor, köylerde ikamet eden vatandaşlarımız Uzunköprü’den Meriç’e geldikten sonrada köylerine gidebilmek için gece yarısında araba bulma sıkıntısı yaşıyorlar.  Bu nedenle Allah kısmet ederse yeniden Belediye Başkanlığını aldıktan sonra ilk işim; kapatılan Yüksek Okulun ve kapanan Adliyenin ilçeme kazandırılması, sivil toplum örgütleri ve bütün Edirne Milletvekillerimizle birlikte çalışarak ilçeme bölge yatılı okul kazandırılması için mücadele etmek olacaktır. İnanıyorum ki bunları başaracağım. Çünkü ben yokları başaran bir Belediye Başkanıydım. 24 saat güler yüzle halkımın yanında olan, Vatandaşlarımın yüzünü güldüren bir Belediye Başkanı olacağım.” dedi.

Belediye Başkanlığı döneminde hizmet aracını bile kendisi ve birkaç personel ile birlikte banka kredisi kullanarak aldıklarını, hali hazır Belediye hizmet binasını çok zor şartlarda bugünkü hale getirdiklerini, buna rağmen iktidar partili Belediyenin yeni bir şeyler yapmak yerine Yüksek Okul gibi ilçemiz için çok önemli bazı şeylere bile sahip çıkmadığını, yaptığı çocuk oyun alanlarının bile kaderine terk edildiğini söyleyen CHP Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı bazı çalışmaları ve yeniden göreve geldikten sonra yapacaklarını bir kez de maddeler halinde şöyle sıraladı:

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARDAN BAZILARI:

1-Küçük Doğanca Mahallesi Hizmet Binası ve kilit taşı döşenmesi.

2-Mezarlık duvarlarının yapılması ve bakımı.

3-Kapalı Spor Salonu.

4-Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz İ.Ö. Okulundan Küçük Doğanca Mahalle girişine kadar kaldırımlar.

5-Terminalin tadilatının 54 günde yapılarak buranın Meslek Yüksek Okulu olarak açtırılması.

6-İlçedeki yolların kilit taşı ve asfalt ile kaplanması.

7-Çocuk bahçeleri ve spor alanları.

8-Belediye hizmet binası ve toplantı salonu.

9-Hastane arsasının tahsisi ve binanın yapımının başlatılması.

10-TOKİ konutları.

11-İtfaiye aracı alınması.

12-Makam aracı alınması.

13-Kanalizasyon ve arıtma çalışmaları.

GÖREVE GELDİKTEN SONRA YAPACAĞIMIZ BAZI ÇALIŞMALAR:

1-Kapanan Adliyenin tekrar açtırılması.

2-Kapanan Meslek Yüksek Okulunun tekrar açtırılması.

3-İlçeye Yatılı Bölge Okulu kazandırılması.

4-Yeni Pazar yeri ve terminal yapılması.

5-Göçün önlenmesi ve yatırımcıları teşvik için sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılması.

6-Sivil Toplum Kuruluşları ve Halk ile sıcak ilişkiler kurulması.

7-Tüm halkımızın Belediye personeli ve Başkanı tarafından güler yüzle karşılanacağı ve sorunlarının dinleneceği bir Belediyecilik anlayışı sunmak.

EROL DÜBEK KİMDİR?

Erol Dübek, 23 Ekim 1948 tarihinde Edirne Meriç’te doğdu. İlk ve Orta öğretimini Meriç te, Lise Öğrenimini Edirne Lisesi’nde, Yüksek öğretimini de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlamış, sonrasında da 1978-1980 yılları arasında Asteğmen olarak vatani görevini yerine getirmiştir.1977 yılından beri Edirne’nin Meriç İlçesinde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak iş hayatını sürdürmekte olup, daha önce 3 Dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ